Zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski, Maksymilian Danielak zdobył złoty medal w grze podwójnej podczas Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Zawody rozegrano w Białymstoku.
Chcesz dowiedzieć się jak założyć profil zaufany, złożyć wniosek, czy zamówić urzędnika do domu? Urząd Miasta zaprasza w sobotę (27.05) na Rynek Trybunalski, gdzie na piotrkowian czekać będą urzędnicy, którzy przybliżą funkcjonowanie e-usług.
W najbliższy weekend (27-28.05) odbędzie się czwarta edycja Festiwalu Miast Partnerskich. Na piotrkowskiej scenie zaprezentuje się dziewięć zespołów z różnych krajów.
Rozpoczęła się wymiana nawierzchni jezdni na ulicy Z. Nałkowskiej. Remont obejmuje odcinek od Al. gen. W. Sikorskiego do ul. Sygietyńskiego.
20 kapel wzięło udział podczas trzynastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego. Pierwsze miejsce i nagrodę Grand Prix zdobyła piotrkowska kapela „Spod Dębu”.
Kamienica położona przy ul. Pijarskiej 7 zdobyła tytuł najładniej odnowionej elewacji w 2016 roku. W niedzielę (21.05) wręczono nagrody w konkursie "Nowa Elewacja 2016".
Varius Manx z Kasią Stankiewicz, pokazy laserowe, mistrzynie Polski w koszykówce i wiele innych atrakcji czekało na Rynku Trybunalskim w miniony piątek (19.05). To wszystko za sprawą pikniku z funduszami europejskimi.
 
20-05-2017

"Dima" dziękujemy!

W ostatnim meczu w sezonie 2016/2017 w PGNiG Superlidze Piotrkowianin pokonał w hali Relax drużynę Meble Wójcik Elbląg 33:23. Spotkanie było okazją do pożegnania się z kibicami Dmytro Zinchuka, popularnego "Dimy".
39 tys. zł dofinansowania otrzymał Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie od  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dotacja zostanie przeznaczona na projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”.
Drogowcy zakończyli prace przy przebudowie chodnika wzdłuż ulicy Modrzewskiego, na odcinku od ulicy Zamenhofa do obwodnicy N-S. Tym samym mieszkańcy oprócz chodnika z kostki mają do dyspozycji kilkusetmetrowy fragment ścieżki rowerowej.