Rusza Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję” organizowany co roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Prace można nadsyłać do 8 września.
„Wakacyjny Kalejdoskop” to hasło półkolonii, które dziś (26.06) rozpoczęły się w Świetlicy Środowiskowej „Bartek”. Na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji.
„Muzyka obiektywem” to tytuł najnowszej wystawy fotograficznej Magdaleny Małaczyńskiej. Ekspozycja będzie prezentowana od najbliższej niedzieli (25.06) w Galerii „U Panien”.
64 tys. zł na zakup nowości wydawniczych pozyskała Miejska Biblioteka Publiczna. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a piotrkowska książnica otrzymała największą kwotę w województwie łódzkim.
We wtorek (20.06) w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się gala podsumowująca wspólny projekt edukacyjny Urzędu Miasta oraz szkół podstawowych zatytułowany ,,Tu byli moi bliscy, tu jestem ja – śladami naszych przodków”.
W niedzielę (18.06) w Stąporkowie odbyły się III Ogólnopolskie Spotkania Taneczne. Udział wzięły w nich piotrkowskie zespoły taneczne, które ponownie odniosły duże sukcesy.
21-06-2017

IV Biennale Sztuki

W najbliższy piątek (23.06) odbędzie się wernisaż wystawy IV Piotrkowskiego Biennale Sztuki. W tegorocznym konkursie udział wzięło 335 artystów z całej Polski, którzy zgłosili 695 prac.
„Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego…lub swojego miasta” to tytuł konkursu plastycznego, który organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury.
W poniedziałek (19.06) w piotrkowskim Muzeum odbył się koncert „Młodzi, Zdolni”. W jego trakcie widzom zaprezentowali się uczniowie Piotrkowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego.
Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 19 zdobyły II nagrodę w konkursie "Sceny z 800-lecia". Mali artyści zaśpiewali piosenkę opowiadającą o dziejach swojego miasta.