W czwartek (25.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbędzie się VII Doroczna Wystawa Plastyczna. Swoje prace zaprezentują członkowie Klubu Seniora OEA MOK.
W najbliższy czwartek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Festiwal Rodzinny „Piękny Dzień Mamy”.
W minioną sobotę (20.05) W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyła się „Majówka z Kabaretem”. Na scenie wystąpili łódzki kabaret "Wacław i Jego Ferajna" oraz piotrkowskie „Trzeciaki”.
W sobotę (20.05) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Wiosna”. Autorami fotografii są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”.
Kabarety "Wacław i Jego Ferajna" oraz piotrkowskie „Trzeciaki” z Klubu Seniora wystąpią w najbliższą sobotę (20.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
W piątek (19.05) na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert „Śpiewaj z Mamą, Śpiewaj z Tatą…”.  Występ odbędzie się z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
 
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer tematyczny. W sobotę (20.05) zainteresowani przejdą szlakiem piotrkowskich ewangelików.
24 kwietnia na terenie nazistowskiego byłego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady 1940-1945 Auschwitz-Birkenau odbył się 26. „Marsz Żywych”. Hołd ofiarom holokaustu złożyli także uczniowie „budowlanki”.
 
Studium Prawa Europejskiego ogłosiło 15 edycję Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Biblioteka Przyjazna uczniowi”. Do konkursu mogą przystąpić  szkoły wszystkich rodzajów.
„Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim” to najnowsza wystawa, jaka pojawiła się w miejskiej książnicy. Ekspozycja będzie dostępna do końca maja.