„Rotmistrz dla niepodległej” to tytuł konkursu o rtm. Witoldzie Pileckim organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza na program artystyczny z okazji Dnia Teatru. Impreza odbędzie się 27 marca.
Już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej nr 13 odbędzie się Międzyszkolny Konkursu Ekologiczny „Nie wypalaj trawy – przecież nie zabija się skowronków”. Ekologiczna rywalizacja szkół odbędzie się już w najbliższą sobotę (24.03).
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 zaprasza na dzień otwarty, który w szkole zostanie zorganizowany już w najbliższą środę (21.03).
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO i stało się impulsem dla promocji poezji poprzez organizowanie różnych wydarzeń artystycznych.
Sandra Skupińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wygrała łódzki półfinał IV ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”.
Karolina Mirż, uczennica ZSPiPOW nr 3 zakwalifikowała się do Finału Centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, którą od niedzieli (11.03) można oglądać w salach piotrkowskiego Muzeum. Wystawa prezentuje eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności.
XLIX Dni Muzyki Kameralnej oficjalnie zainaugurowane. Na początek w sali koncertowej piotrkowskiego Muzeum wystąpił zespół „Kapela Polonica”.
Piotr Stobiecki, uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikował się do finału II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”.